Start Wydz. Nauki Katolickiej Informacje Wydziału Nauki Katolickiej
Lis
Informacje Wydziału Nauki Katolickiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. dr Mariusz Klimkowski,

Wydział Nauki Katolickiej informuje:

1. Spotkanie Opłatkowe

Spotkanie opłatkowe Biskupa Elbląskiego i Władz Oświatowych z katechetami Diecezji Elbląskiej odbędzie się 5 stycznia 2013 roku w dwóch turach:

1) g. 10.00 - w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej - Elbląg, ul. Bożego Ciała 10;

2) g.16.00 - w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Iławie, ul. Kościuszki 23A.

W programie spotkania: przedstawienie bożonarodzeniowe, konferencja metodyczna, życzenia i dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.

2. Olimpiada Teologii Katolickiej

W roku szkolnym 2012/2013 Diecezja Legnicka jest organizatorem XXIII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczna Olimpiada przebiega pod hasłem: „Święci Apostołowie Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele”. Etap diecezjalny odbędzie się 28 lutego 2013r. o godz. 9.30, w IV L.O. im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu, ul. Sienkiewicza 4. Informacje dotyczące OTK można uzyskać pod adresem internetowym: www.otk.pl.

3. Diecezjalny Konkurs Religijny

Wydział Nauki Katolickiej wspólnie z Warmińsko – Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu organizują XVII Konkurs Religijny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmi: „Szukając Boga – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein)”

Celem konkursu jest: odkrywanie i pogłębianie wiedzy o życiu i działalności osoby
św. Edyty Stein, propagowanie pozytywnych postaw człowieka, pokazanie, że świętym może zostać każdy bez względu na czas, miejsce i status społeczno-kulturowy.

Kategorie konkursu: konkurs plastyczny – uczniowie niepełnosprawni, kl. 0 i I-III szkoły podstawowej; konkurs wiedzy – uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej; konkurs wiedzy – uczniowie gimnazjum; konkurs na montaż słowno-muzyczny o Edycie Stein – uczniowie wszystkich typów szkół.

Proszę Księży Proboszczów o wsparcie katechetów w organizowaniu konkursu na etapie szkolnym i dekanalnym oraz ufundowanie upominków i nagród dla najlepszych uczniów na tych etapach konkursu.

Informacje dotyczące XVII Diecezjalnego Konkursu Religijnego można uzyskać pod adresem internetowym: www.wnk.elblag.opoka.org.pl, pod zakładką konkursy.

4. Ankieta Katechetyczna

Wydział Nauki Katolickiej pragnie podziękować tym księżom Proboszczom, którzy nadesłali ankiety katechetyczne. Jednocześnie informuję, że WNK nie otrzymał ankiet z następujących parafii: Bągart, Dzierzgoń, Myślice, Zalewo, Elbląg- św. Brunona, Elbląg – Wszystkich Świętych, Elbląg – Świętej Rodziny, Łęcze, Cieplice, Elbląg – św. Floriana, Elbląg – św. Jerzego, Gronowo Elb., Pomorska Wieś, Zwierzno, Iława – Niepokalanego Poczęcia N.M.P., Iława – św. Brata Alberta, Laseczno, Malbork – Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Malbork – św. Jana Chrzciciela, Malbork – Miłosierdzia Bożego, Malbork – św. Urszuli Ledóchowskiej, Malbork – 108 Męczenników Polskich, Malbork – św. Józefa, Miłoradz, Szymonowo, Morąg – św. Józefa, Morąg – bł. Michała Kozala, Kalnik, Nowy Dwór Gd. – Przemienienia Pańskiego, Kmiecin, Kępki, Marynowy, Marzęcino, Ostaszewo, Lasowice Wielkie, Lisewo Malborskie, Nowa Cerkiew, Nowy Staw, Prabuty, Goryń, Kisielice, Susz – św. Antoniego, Benowo, Czernin.

Bardzo proszę o jak najszybsze przysłanie ankiet do WNK.

5. Wizytacja Kanoniczna

Życzeniem Biskupa Elbląskiego jest, by wizytację kanoniczną parafii poprzedzała kompleksowa wizytacja katechetyczna. Przede wszystkim dla tego celu zostali powołani wizytatorzy diecezjalni ds. katechezy. Przygotowany przez Wydział Nauki Katolickiej formularz, który został przesłany, ma być dla wizytatorów pomocą w przeprowadzeniu wizytacji.

Zatem ponownie proszę Przewielebnych Księży Proboszczów parafii: Elbląg –
bł. Doroty, Elbląg – św. Floriana, Elbląg – św. Jerzego, Gronowo Elb., Jezioro, Zwierzno, Kwidzyn – Świętej Trójcy, Nebrowo Wielkie, Kwidzyn – św. Wojciecha, Czarne Dolne, Morąg – św. Józefa, Morąg – bł. Michała Kozala, Strużyna o wypełnienie przesłanego wcześniej formularza i odesłanie go do Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Elbląskiej.

Ks. dr Mariusz Klimkowski, Dyrektor WNK KDE

Poprawiony: czwartek, 25 kwietnia 2013 19:38

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.72 MB